TENIS STOŁOWY - UDANE WYSTĘPY NASZYCH REPREZENTANTÓW PODCZAS TURNIEJÓW REJONOWYCH I WOJEWÓDZKICH - 18.03.2007.

2007-03-21

Dziewczęta pojadą do Siedlec na finały

W nowej sali sportowej w Gójsku rozegrano eliminacje między powiatowe szkół gimnazjalnych do finałów Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w tenisa stołowego dziewcząt. W szranki stanęły ekipy z Gostynina, Wyszogrodu i reprezentujące powiat sierpecki dziewczęta z Gimnazjum w Zawidzu. Ponieważ ekipa z Płocka nie dojechała poza konkurencją zagrała druga drużyna gospodarzy.  Najbardziej ciekawi byliśmy meczu pomiędzy zawodniczkami z Zawidza grającymi w składzie: Magdalena Nadrowska, Ewelina Brygier i Magdalena Ogrodniczak, a reprezentantkami Gimnazjum Nr 2 w Gostyninie.

Gra tam Karolina Garstka, która dobrze wypadła na III Wojewódzkim Turnieju Klasyfikacyjnym kadetek w Radomiu. Zawodniczki grające na co dzień w drugoligowym klubie z Jeżewa nie dały jednak rywalkom wiele pograć. Wszystkie pojedynki drużynowe zakończyły wynikiem 3:0 na swoją korzyść. Drugie miejsca zajęła ekipa z Gostynina, a trzecie zespół z Wyszogrodu. Tym samym dziewczęta reprezentujące Gimnazjum w Zawidzu będą reprezentować rejon Płocki na wojewódzkich finałach igrzysk, które odbędą się w Siedlcach. W sobotę najlepsi na Mazowszu w kategorii żak spotkali się w Nasielsku, by wyłonić czołową trójkę, która pojedzie na turniej finałowy o puchar Polskiego Związku Tenisa Stołowego.

Dobrze spisali się młodzi zawodnicy i zawodniczki z Jeżewa. Nikt z nich wprawdzie nie znalazł się na podium, ale wszyscy uplasowali się w czołowej szesnastce Mazowsza. Arek Joachimowicz ukończył zawody na miejscach 5-8,  Magdalena Różycka 9-12, Arek Kalisz i Iza Brodowską uplasowali się w przedziale 13-16. Warto zwrócić uwagę, że tylko Joachimowicz  jest uczniem klasy czwartej, pozostali uczęszczają do trzecich klas i za rok będą walczyć w tej samej kategorii wiekowej. W najbliższym czasie młodzicy będą walczyć o prymat na III WTK w Borowiczkach. Z kolei II ligowe zawodniczki Olimpijczyka Jeżewo zagrają wyjazdowy mecz w Białymstoku, a drużyna męska grająca w IV lidze podejmie drużynę Spójni Warszawa. Koniec marca zapowiada się więc pingpongistów bardzo pracowicie, a dla kibiców niezwykle ciekawie.