MKS KASZTELAN SIERPC - MAZOWSZE PŁOCK 0:3 (0:0) - 21.10. 2006

2006-11-03

Kasztelan przegrał pierwszy mecz ligowy u siebie

Dwustu osobowa widownia, jaka zasiadła na stadionie miejskim w Sierpcu spodziewała się dobrego i emocjonującego meczu w wykonaniu drugiego i piątego zespołu grupy północnej Mazowieckiej Ligi Seniorów. Wydawało się, że kibice mogli z optymizmem oczekiwać tego trudnego spotkania (pomimo niespodziewanej porażki podopiecznych Rajmunda Koperka w Maszewie). Co prawda to płocczanie plasowali się wyżej w ligowej tabeli, ale przegrali z sierpczanami cztery ostatnie starcia ligowe. Na przestrzeni ostatnich trzech potrafili pokonać Kasztelana tylko raz w spotkaniu pucharowym. Pierwsza połowa nie potwierdziła tych przypuszczeń. Piwosze mieli co prawda optyczną przewagę, ale nic z tego nie wynikało. Najbliżej szczęścia był w 34’ minucie Michał Dzięgielewski, który wykorzystał gapiostwo obrońcy Mazowsza i zabrał mu piłkę. Będąc już w polu bramkowym trafił w bramkarza. Na skuteczną dobitkę nie pozwolili już defensorzy gości. Od początku drugiej połowy do ataku ruszyli przyjezdni i już w 53. minucie Bartłomiej Dembicki dał prowadzenie Mazowszu. Zanim sierpczanie zorientowali się co się stało było już 0:2. Asysta Dembickiego pozwoliła Arturowi Kapeli wykorzystać błąd sierpczan. W 76. minucie za dyskusje z arbitrem Maciej Lamanowicz zobaczył po kolei dwie żółte, a w konsekwencji czerwony kartonik. Wtedy stało się jasne, że choćby o punkcie w tym meczu piwosze mogą zapomnieć. Na domiar złego w 86. minucie Piotr Sielewski podwyższył na 3:0 dla płocczan. Co niecierpliwszy kibice Kasztelana zaczęli po tym golu opuszczać stadion. Trudno im się dziwić, bo nie chodzi tu już tylko o wynik. Sam styl prezentowany przez nasz zespół wołał o pomstę do nieba. Brak zaangażowania i ducha walki, głupie straty w okolicach pola karnego i środka pola, niecelne podania pokazywały nieudolność, jaka tego dnia ogarnęła jedenastkę z Sierpca. Sierpczanie musza się szybko pozbierać.  Aby w kolejnym meczu ligowym z Pogonią Siedlce zdobyć komplet punktów trzeba zagrać po prostu lepiej.