TĘCZA PŁOŃSK - MKS KASZTELAN SIERPC 3 : 1 (1 : 0) - 12 VIII 2006r.

2006-08-14

Nie najlepiej rozpoczęli rozgrywki ligowe sezonu 2006/2007 piłkarze Kasztelana Sierpc. W swoim premierowym meczu w Mazowieckiej Lidze Seniorów po słabej grze ulegli na wyjeździe Tęczy Płońsk 1:3.

Dokładnie 60 dni czekali sympatycy Kasztelana oby zobaczyć swoich ulubieńców w meczu o ligowe punkty. Ostatnie godziny przed meczem były bardzo nerwowe dla trenera sierpczan Rajmunda Koperka. Na urazy narzekali bramkarz Grzegorz Pietrzak i obrońca Jacek Kwiatkowski. Dodatkowym kłopotem dla szkoleniowca sierpczan był fakt, że dotychczasowy pierwszy bramkarz Mariusz Ostrowski w ostatniej chwili zrezygnował z reprezentowania barw klubu. Nieoficjalnie mówi się, że powodem jego decyzji były kwestie finansowe. Zastanawiająca była także absencja na placu bardzo dobrego w minionej rundzie Piotra Erzina. Jeszcze przed meczem słychać było głosy o sprzeczce do jakiej doszło pomiędzy trenerem a piłkarzem na ostatnim treningu jeszcze w Sierpcu. Tak czy inaczej Erzin zajął miejsce na ławce rezerwowych, a partnerem Michała Dzięgielewskiego w ataku został (wypożyczony z Tęczy) Jarosław Iwanowski. – Interesują nas tylko trzy punkty. Obserwowaliśmy wyniki Kasztelana w grach kontrolnych i nie zrobiły one na nas wielkiego wrażenie – mówili zgodnie przed meczem pewni siebie gracze gospodarzy. Niestety okazało się, że maja rację. Przyczyniły się do tego dwie kwestie. Pierwszą była znakomita gra bocznych pomocników i obrońców Tęczy. Ci ostatni co i rusz swoimi wejściami stwarzali przewagę w okolicach pola karnego sierpczan. Druga przyczyna zdobycia przez miejscowych znacznej przewagi leżała w słabszej grze naszych pomocników i nie najlepszej współpracy tej formacji z obrońcami. Tęcza panowała zarówno na skrzydłach, jak i w środku pola dlatego i już w 10.minucie stworzyła pierwszą groźna sytuacje pod bramką gości. Kasztelan tylko kunsztowi Grzegorza Pietrzaka zawdzięczał, że w tej sytuacji nie stracił gola. Mający za sobą przeszłość choćby w Wiśle Płock bramkarz obronił końcami palców groźny strzał napastnika Tęczy z 10 metrów. W 17.minucie przyjezdni odpowiedzieli strzałem Tomasza Golatowskiego. Wcześniej z rzutu wolnego dośrodkowywał Maciej Lemanowicz. Piłka po strzale głową Golatowskiego minęła prawy słupek bramki płońszczan. Gospodarze dopięli swego w 38. minucie, jednak nie po ładnej akcji, ale po stałym fragmencie gry. Płońszczanie wykonywali rzut rożny. Rosły napastnik Tęczy Barunkiewicz poszedł na krótki słupek i uprzedził obrońców Kasztelana. Po przerwie pierwsza groźna akcja miejscowych przyniosła im podwyższenie wyniku. Goście z Sierpca założyli nieudaną pułapkę off-saidową i piłkarz Tęczy znalazł się oko w oko z bramkarzem piwoszy. Mając wiele miejsca i czasu sprowokował golkipera sierpczan do wyjścia z bramki po czym go przelobował. Ta bramka zamiast dobić drużynę z nad Sierpienicy jeszcze ją zmobilizowała. Kontaktowego gola po indywidualnej akcje zdobył strzałem zza pola karnego Jarosław Iwanicki. Przez cały mecz był to zresztą najlepszy piłkarz Kasztelana. Na pewno bardzo chciał się pokazać kibicom i coś udowodnić dawnym kolegom i trenerom z Tęczy. Kilka minut później ten sam zawodnik strzelił ponownie z dystansu. Bramkarz płońszczan końcami palców wybił piłkę na rzut różny. Szkoda, że sierpczanie nie wykorzystali około 20 minut naprawdę dobrej gry w ich wydaniu. W doliczonym czasie gry Tęcza dobiła rywala strzelając trzeciego gola. Kasztelan nie najlepiej rozpoczął rozgrywki, ale początek drugiej połowy może napawać optymizmem przed kolejną konfrontacją z Iskrą Krasne. Na pewno jest to zespół w zasięgu Kasztelana skoro uległ aż 1:4 innemu z beniaminków Orłowi Goleszyn.