Archiwum
Strona główna

Newsy sportowe Sierpc online
Komentarze | Dodaj własny komentarz Newsy sportowe Sierpc online

Otwarte Mistrzostwa Mazowsza Juniorów Młodszych i Młodzików w Taekwondo Olimpijskim - Sierpc - 17.05.2015 r.

2015-06-01

W dniu 17 maja 2015 r. w hali przy Szkole Podstawowej nr 2 w Sierpcu odbyły się Otwarte Mistrzostwa Mazowsza Juniorów Młodszych i Młodzików w Taekwondo Olimpijskim. Wystartowało 115 zawodników i zawodniczek z 9 Klubów: AZS AWF Warszawa,  G8 Bielany, Taebek Bielany, Taekwondo Paradyż,  Promyk Ciechanów, Legionowska Akademia Sportów Walki, Taekwondo Nidzica, Wikingowie Pisz i gospodarz KS Taekyon.

Nasi zawodnicy zdobyli 4 złote medale, w kat. juniorów młodszych Bartosz Duszyński i Janek Krankowski, a w kat. młodzików Aleksandra Klasińska i Jakub Mikucki. Srebro wywalczył Patryk Mazurowski w kat. do 65 kg juniorów i Mateusz Jankowski w kat do 56 kg młodzików. Medale brązowe zdobyli w kat. juniorów Patryk Szymański, Krzysztof Klasiński, a w kat. młodzików Bartek Nowak i Michał Kunda. W klasyfikacji drużynowej KS Taekyon zajął 3 miejsce z G8 Bielany i Taebaekiem Bielany. Zawody były niezwykle udane pod względem organizacyjnym i sportowym. W całości zostały sfinansowane ze środków Urzędu Marszałkowskiego.

W tym samym dniu nasz były zawodnik Aleksander Dobrzeniecki, obecnie AZS AWF Warszawa zdobył złoty medal w kat. + 87 kg, na prestiżowych zawodach w Niemczech - Berlin Open w finale pokonując reprezentanta gospodarzy.