Kasztelan pokonał Stoczniowca aż 9:0 - 21.09.2014 r.

2014-09-25

Kasztelan zagrał efektownie i skutecznie, 21.09.2014 r.
Kasztelan zagrał efektownie i skutecznie, 21.09.2014 r.
Szóstą kolejkę spotkań rozegrali piłkarze występujący w Płockiej Lidze Okręgowej. Kasztelan Sierpc rozegrał znakomite spotkanie i rozgromił Stoczniowca Płock aż 9:0 (5:0). Sierpczanie rozegrali najlepszy mecz w tej rundzie.

Stoczniowiec przegrał co prawda dotychczasowe pięć meczów ligowych, ale nikt w Sierpcu nie zamierzał tego zasłużonego dla piłki na północnym Mazowszu klubu lekceważyć. Płocczanie słabo rozpoczęli ligę, ale w każdym momencie mogli się przełamać. Liczono, iż nie nastąpi to akurat w Sierpcu. Nie nastąpiło, bo podopieczni Grzegorza Wenerskiego rozegrali kapitalny mecz. Na pewno najlepszy w rundzie jesiennej, a być może także w ciągu ostatnich dwóch lat.

Do przerwy 5:0
Demontaż Stoczniowca rozpoczął już w 9. minucie Łukasz Paczkowski, który otrzymał wcześniej podanie od Arkadiusza Jastrzębskiego. Sześć i dziewięć minut później swoje gole po asystach Roberta Zielińskiego i Mateusza Telesiewicza zaliczyli odpowiednio właśnie Telesiewicz oraz Damian Mórawski, który zdołał wyleczyć uraz pachwiny. W 20. minucie znakomity tego dnia Paczkowski po raz drugi pokonał brakarza rywali. Nie gorszy od kolegi chciał być także Mórawski, który w 31. minucie celnym strzałem z rzutu karnego dał Kasztelanowi piątego gola. Do przerwy gospodarze wygrywali więc już 5:0.
Gorący doping
W drugiej nie zamierzali zwalniać tempa, chcąc dać powody do radości ponad 100 osobowej widowni. Kibice (zwłaszcza ci młodzi) odpłacili się bardzo gorącym i żywiołowym dopingiem, bez mała na poziomie III ligi. Piłkarzy też chcieli pokazać klasę i w 49. minucie po golu Damiana Mórawskiego (hat-trick) było już 6:0. Pięć minut później swojego hat-tricka skompletował również Łukasz Paczkowski. Ostatni kwadrans należał do Arkadiusza Jastrzębskiego, który dwukrotnie pokonał golkipera popularnej Stoczni i ustalił wynik tego meczu na 9:0 dla gospodarzy.
To jest ten Kasztelan
Rekordowy wynik po znakomitym spotkaniu ucieszył włodarzy klubu z Sierpca. - Po spłaconych zobowiązaniach finansowych po powszednim zarządzie możemy się wreszcie skupić na sprawach bieżących i normalnej pracy klubowej. Jak widać strategia przyjęta przez zarząd daje efekty. Widać pomysł na grę i twardą rękę trenera. Piłkarze ciężko pracowali w okresie przygotowawczym i teraz daje to efekt. Zresztą zatrudnienie szkoleniowca z tak znanym nazwiskiem i dorobkiem zawodowym nie było łatwe ze względów finansowo - organizacyjnych, ale warto było zrobić ten krok. Teraz klub ma większe szanse na pozyskiwanie sponsorów, którzy powoli już sami zaczynają pukać do naszych dzwi,  widząc spore zmiany w MKS Kasztelan. Wracając do meczu powiem krótko. Takiego właśnie Kasztelana chcemy wszyscy oglądać - podsumował prezes MKS Kasztelan, Hubert Góralski.
Teraz do Lucienia
Następny mecz o punkty Kasztelan  rozegra 27 września w  Lucieniu z tamtejszą Błyskawicą, która w tej rundzie nie zachwyca. Do tej pory wygrała tylko jeden mecz i straciła już 19 bramek. Przed najtrudniejszymi meczami z Orłem, Mazurem i Amatorem (po kolei) Kasztelan ma szanse na kolejny komplet punktów. Cieszy, że przed ważnymi meczami z  faworytami ligi okręgowej forma naszej jedenastki idzie w górę.

Wynik i skład
MKS KASZTELAN SIERPC - ZKS STOCZNIOWIEC PŁOCK 9:0 (5:0)
Kasztelan: Ambrochowicz M. (71’Jabłoński) - Pawłowski, Zieliński, Lemanowicz, Siennicki - Telesiewicz (46’Folgier), Jastrzębski, Sprycha (46’Majewski), Śmigrodzki - Mórawski, Paczkowski
Bramki: Kasztelan - Paczkowski 3 (9’, 20’, 54’), Mórawski 3 (18’, 31’k., 49’), Jastrzębski 2 (76’, 88’), Telesiewicz (15’)