Piłkarze Kasztelana Sierpc zdobyli Okręgowy Puchar Polski - 12.10.2011 r.

2011-10-16

Piłkarze Kasztelana Sierpc zdobyli Okręgowy Puchar Polski - 12.10.2011 r. Piłkarze Kasztelana Sierpc z cennym trofeum.
Piłkarze Kasztelana Sierpc zdobyli Okręgowy Puchar Polski - 12.10.2011 r. Piłkarze Kasztelana Sierpc z cennym trofeum.

Kibice zasłużyli na podziękowania od piłkarzy
W meczu finałowym sierpczanie pokonali na wyjeździe Wisłę Duninów 5:4 po serii rzutów karnych. W regulaminowym czasie było 1:1. Kibice na puchar czekali aż 8 lat.

Obecną edycję rozgrywek Pucharu Polski Kasztelan, jako IV ligowiec rozpoczął od II rundy i gładko pokonał w Sobowie tamtejszą Wisłę 4:1 (3:0) (hat-trick Arkadiusza Ledwonia). W kolejnym meczu sierpczanie zwyciężyli Kasztelana Białe Błoto 2:1 (1:0) (bramki Arkadiusz Ledwoń, Sebastian Szulc). Mecz półfinałowy (na szczeblu okręgu) z Unią Czermno rozpoczął się od gola Piotra Mysiora, ale Unia szybko wyrównała z rzutu karnego. Tuż przed przerwą również z jedenastki gola dla sierpczan zdobył Paweł Winnicki. W końcówce spotkania lepiej przygotowani fizycznie i taktycznie sierpczanie zaliczyli jeszcze dwa trafienia po strzałach Mysiora (75.) i Pawła Gaula (79.). To zapewniło im awans do okręgowego finału PP.

Wrzutka i główka

W środę (12 października) podopieczni Pawła Dylewskiego zagrali o puchar z Wisłą Nowy Duninów. Jeszcze przed meczem nad Duninowem przeszła potężna ulewa, toteż boisko nie bardzo nadawało się do gry, a jeśli już to raczej defensywnej niż ofensywnej. To sprzyjało miejscowym, bo choć Kasztelan miał w pierwszej połowie wyraźną przewagę nic z niej nie wynikało. Co gorsze tuż przed końcem pierwszej połowy sierpczanie zaliczyli stratę piłki w środku boiska. Błyskawiczne rozegranie piłki przez Wisłę i strzał tuż przy słupku sprawił, że to miejscowi byli bliżej trofeum. Ale tylko przed 15 minut gry w drugiej połowie, dopóki Tomasz Sudomir w profesorskim stylu nie wykonał rzutu wolnego. Postała przez niego futbolówka trafiła na głowę Pawła Gaula, a ten uderzył precyzyjnie pod poprzeczkę bramki rywali. Prze kolejne pół godziny żadna ze stron nie chciała zaryzykować i sędzia w myśl nowych przepisów (nie ma dogrywek) zarządził serię rzutów karnych.

Puchar na jubileusz

W nich wszyscy strzelali precyzyjnie, oprócz Macieja Lemanowicza, który trafił w słupek. Było 4:3 i gospodarze mieli historyczną szansą, ale na ich drodze stanęła kapitalna interwencja Mateusza Ambrochowicza. Za chwilę nie pomylił się pewny Tomasz Sudomir i znów był remis. Gdy kolejny strzał piłkarza gospodarzy poszybował trzy metry od bramki sierpczan w obozie gości zapanowała radość. Przemieniła się ona w euforię po celnym strzale Łukasza Paczkowskiego. Gol popularnego Tuty dał nam puchar i uczcił jednocześnie 85-lecie MKS Kasztelan Sierpc. Kapitan zespołu Michał Dzięgielewski odebrał z rąk prezesa OZPN Płock Dariusza Kluge okazałe trofeum. Kolejnego pucharowego rywala Kasztelan pozna dopiero w styczniu bądź lutym, a spotkanie zostanie rozegrane najprawdopodobniej już w kwietniu 2012 roku.