Klub sportowy Taekyon Sierpc na turnieju pretendentów do Kadry Narodowej Juniorów i Juniorów Młodszych w Olsztynie - 23-24.10.2010 r.

2010-10-27

W dniach 23-24 października 2010 r. w Olsztynie odbył się turniej pretendentów do Kadry Narodowej Juniorów i Juniorów Młodszych. W zawodach wystartowali zawodnicy KS Taekyon z Sierpca: juniorzy młodsi: Angelika Słupecka - 51 kg, Patryk Suliński - 49 kg; juniorzy: Damian Słupecki - 59 kg, Krzysztof Miklaszewski +78 kg (obaj zawodnicy są w Kadrze Narodowej Juniorów na II półrocze 2010 r.).

W pierwszym dniu zawodów walczyli juniorzy młodsi. Angelika Słupecka zajęła pierwsze miejsce pokonując w finale zawodniczkę z Bornego Sulinowa. Patryk Suliński zajął trzecie miejsce. Przegrał dwie walki z zawodnikami z Bornego Sulinowa i Czerwonego Smoka z Poznania. Zwyciężył w bezpośrednim pojedynku o trzecie miejsce z zawodnikiem z AZS Oś Olsztyn.

W drugim dniu walczyli juniorzy. Damian Słupecki w pierwszym pojedynku pokonał zawodnika z AZS UWM Olsztyn, następnie zawodnika z Piętnastki Bydgoszcz, w półfiale reprezentanta AZS AWF Poznań. Niestety w finale uległ kolejnemu zawodnikowi AZS UWM Olsztyn. Pojedynek finałowy stał na bardzo wysokim poziomie. Do końca drugiej rundy wynik był 3:3. W trzeciej rundzie rywal Damiana osiągnął dwupunktową przewagę (3:5). Damian przystąpił do odrabiania strat. Trafił przeciwnika kopnięciem opadającym w głowę. Niestety trafienie nie zostało zaliczone. Doszło nawet do dyskusji między sędziami, ponieważ jeden z sędziów (siedzący najbliżej całej akcji) chciał przyznać Damianowi 3 punkty za to trafienie, ale niestety reszta sędziów zdecydowała inaczej. Damian zajął ostatecznie 2 miejsce.

Krzysztof Miklaszewski walczył w półfinale z zawodnikiem z AZS OŚ Olsztyn. Krzysiek wyraźnie górował nad rywalem warunkami fizycznymi, jednak przeciwnik walczył bardzo nieczysto, blokując kopnięcia Krzyśka w niedozwolony sposób, co spowodowało kontuzję. Nasz zawodnik z kontuzją przewalczył pojedynek do końca i wygrał ostatecznie "złotym punktem" w rundzie dodatkowej (po trzech rundach wynik był 3:3), niestety kontuzja uniemożliwiła start w finale. Krzysiek zajął 2 miejsce.

Niestety kontuzja mięśnia czworogłowego uda uniemożliwiła start w turnieju naszemu trzeciemu kadrowiczowi - Aleksandrowi Dobrzenieckiemu.