W meczu 12 kolejki Płockiej Ligi Okręgowej Kasztelan Sierpc zremisował z Kormoranem Łąck 1:1 (0:0) - 31.10.2009.

2009-11-08

Już dwunasta (tylko trzy do końca) kolejka zmagań Płockiej Ligi Okręgowej zapowiadała się całkiem atrakcyjne. Na czoło wysuwały się pojedynki Kasztelana z Kormoranem, Amatora Maszewo ze Zrywem Bielsk oraz Mazura Gostynin z Wisłą Duninów. W tych dwóch ostatnich spotkaniach pewne zwycięstwa (po 4:0) zanotowali gospodarze, nie dając rywalom żadnych szans. Wydawało się, iż podobną drogą (przy całym szacunku dla byłych IV-ligowców) podąży Kasztelan, któremu do kompletu punktów po rundzie jesiennej (45pkt) brakowało już tylko trzech zwycięstw. Niestety, stało się inaczej. Gospodarze mimo przewagi optycznej i kilku dogodnych sytuacji w pierwszych 45 minutach gry, nie potrafili pokonać golkipera Kormorana. Goście odgryźli się jedną akcją, nie zakończoną zresztą celnym strzałem. Na początku drugiej połowy Przemysław Kajkoski wygrał pojedynek sam na sam z piłkarzem z Łącka, a w 75. minucie prawie 200 osobowa widownia wreszcie doczekała się gola. Tomasz Sudomir wrzucił piłkę w pole karne, a Michał Dzięgielewski sprytnie zmienił tor jej lotu, czym zaskoczył bramkarza Kormorana. Radość sierpczan nie trwała długo. Sędzia Passon z Płocka nie zauważył faulu na naszym golkiperze i uznał bramkę dla gości. Potem drugą żółtą, a więc zarazem czerwoną kartkę zobaczył nasz najlepszy zawodnik w tym meczu - Michał Dzięgielewski. W tym momencie było po zawodach. Sam Tomasz Sudomir nie był w stanie poderwać do walki, nieco przygaszonych kolegów. MKS Kasztelan nie wygrał pierwszego ligowego spotkania od 15 sierpnia.

Niestety każda dobra seria kiedyś się kończy. Teraz piłkarze muszą zapomnieć o meczu z eks IV ligowcem i przywieźć trzy oczka z Iłowa. W spotkaniu z czerwoną latarnią ligi nie zagrają na pewno Dzięgielewski, Brzemiński (obaj kartki) oraz Gałamaga, Pogłud, Szulc M. (zajęcia na uczelniach). Mimo tych ubytków kadrowych każdy wynik poza zwycięstwem sierpczan będzie sporą sensacją. W innych meczach zespołów z naszego powiatu Orzeł Goleszyn uległ w Płocku popularnej Stoczni 2:5, a Skrwa Łukomie zremisowała w Sochaczewie z Bzura 2:2. To piąty kolejny mecz bez porażki (trzy zwycięstwa, dwa remisy) zawodników Romana Betlejewskiego.