W meczu 17 kolejki Płockiej Ligi Okręgowej Kasztelan Sierpc pokonał na wyjeździe Bzurę Chodaków (Sochaczew) 3:0 (1:0) - 29.03.2008.

2009-04-03

Przygotowanie kondycyjne to mocna strona piłkarzy Kasztelana.

Sierpczanie potwierdzili w Sochaczewie dobrą formę z meczów sparingowych.
Sierpczanie potwierdzili w Sochaczewie dobrą formę z meczów sparingowych.

Rozgrywki Płockiej Ligi Okręgowej ruszyły co prawda w ostatni weekend marca, ale piłkarze MKS Kasztelan Sierpc zainaugurowali rozgrywki dopiero przed kilkoma dniami. Mecz pierwszej kolejki rundy rewanżowej z Błękitnymi Gójsk został przełożony, więc pierwszym rywalem podopiecznych Pawła Dylewskiego była ekipa Bzury Chodaków (Sochaczew). Bzura przegrała na inaugurację 0:2 w Gąbinie, ale porażka z (niepokonanym) liderem grupy jeszcze o niczym nie świadczy. Dlatego sierpczanie absolutnie nie lekceważyli rywala. Nasi piłkarze wyszli na boisko w Sochaczewie bardzo skoncentrowani. Już od pierwszych minut narzucili rywalom swój styl gry, a ci byli kompletnie zaskoczeni. Odpowiednio w 1. i 5. minucie przed bramkowymi szansami stanęli Łukasz Paczkowski oraz Robert Zieliński. Co nie udało się jego kolegom, udało się z kolei Michałowi Dzięgielewskiemu, który w 16. minucie po podaniu od Paczkowskiego uderzył pewnie (z 15 metrów) tuż przy słupku bramki gospodarzy. Dziesięć minut później groźny strzał Patryka Gałamagi końcami palców obronił bramkarz Bzury. W drugiej połowie świetnie przygotowani kondycyjnie sierpczanie jeszcze podkręcili tempo. Zaraz po przerwie na solowy rajd zdecydował się Daniel Trzciński. Minął dwóch rywali, ale przegrał pojedynek z golkiperem sochaczewian. Kolejną świetną interwencją bramkarz Bzury popisał się w 63. minucie, broniąc atomowe uderzenie Macieja Lemanowicza z ponad 25 metrów. Na szczęście dla Kasztelana w 72. minucie był już bezradny. Asysta Zielińskiego oraz drugi gol Dzięgielewskiego (po pięknym strzale pod poprzeczkę) załamały miejscowych. W 80. minucie Paczkowski zagrał do Trzcińskiego, a ten huknął z 16 metrów w samo okienko bramki rywali i było po meczu. Sierpczanie zagrali z pomysłem, polotem, a co najważniejsze skutecznie. Oby tak dalej w kolejnym meczu (sobota, 4 kwietnia) z Orłem Goleszyn.