Dużo zaciętych spotkań mogli obejrzeć kibice podczas piątej serii gier Miejskiej Ligi Piłki Siatkowej - 04.02.2009.

2009-02-03

Zespół Urzędu Gminy Zawidz (po lewej) to murowany kandydat do medalu

Szósta i siódma kolejka spotkań, składające się na piątą serię gier w MLPS dostarczyły sporo emocji. W meczu Urzędu Gminy Zawidz z Liceum Ogólnokształcącym Sierpc emocje mieliśmy tylko w drugim secie. Pierwszy zakończył się gładkim zwycięstwem Zawidza 25:20. W drugiej partii było już 21:15 dla licealistów, ale końcówka należała do doświadczonych gości i to oni wygrali seta 27:25 i cały mecz 2:0. Rywalizacja Zespołu Szkół nr1 w Sierpcu i Osiedla Niepodległości miała dość jednostronny charakter, na korzyść mechaników (25:15, 25:21). W starciu Mega Zawidz z Urzędem Miasta zdecydowanym faworytem byli zawidzanie. W końcówce pierwszego seta uciekli urzędnikom na pięć oczek (21:15) i pewnie dowieźli tę przewagę do końca partii. Drugi set był o wiele ciekawszy. Do stanu 18:18 na parkiecie trwała zacięta walka. Od tego momentu w grze UM coś się zacięło i rywale uciekli na 6 punktów (24:18). Urzędnicy walczyli, co prawda do końca (25:22), ale nie odwrócili już losów spotkania. Podobnie w dziennikarskich derbach, czyli pojedynku Życia Płocka z Sierpc Online faworytem byli przyjezdni. Walczący z plagą kontuzji Online nie dawał za wygraną i w połowie seta było po 13. W decydujących momentach partii (22:22) szczęście uśmiechnęło się do płocczan i to oni objęli prowadzenie 1:0. Drugi set rozpoczął się świetnie dla Życia (6:2), ale potem to internetowcy złapali wiatr w żagle i wyszli na 4 oczka przewagi (15:11). Chwilę później był już remis po 15. Od tego momentu mecz był prawdziwa walką punkt za punkt (19:19, 24:24). W końcówce fortuna znów była po stronie Życia Płocka, który wygrał mecz 2:0. W ostatnim pojedynku dnia UM pokonał 2:0 Osiedle Niepodległości, mając spore kłopoty w drugim secie (Osiedle prowadziło już 17:13). Przed ostatnią kolejką pierwszej rundy rozgrywek sytuacji w tabeli jest bardzo ciekawa. Niezwykle ważny dla układu tabeli będzie środowy mecz Urzędu Gminy Zawidz z Sierpc Online. Zważywszy na kontuzje aż pięciu graczy Online, zdecydowanym faworytem tego pojedynku będzie UG Zawidz.