Trzecia kolejka rozgrywek Miejskiej Ligi Piłki Siatkowej przyniosła zmianę lidera - 07.01.2009.

2009-01-09

Za nami trzecia seria gier w MLPS 2008/2009. Tym razem nie było co prawda żadnych sensacji, ale układ meczów sprawił, że w czołówce nastąpiły spore przetasowania. W najważniejszym, z punkty widzenia walki o medale spotkaniu zmierzyły się Urząd Miasta Sierpca i Życie Sierpca. Był to bez wątpienia najlepszy mecz kolejki, w którym nie zabrakło długich wymian i walki o każdą piłkę. Pierwszy set tej konfrontacji to popis grającej w prawie najmocniejszym składzie ekipy Życia Sierpca.

Kroczek do medalu

Dziennikarski team, (w którym brylowali Mariusz Sobczak, Tomasz Zimnawoda i Andrzej Felic) grał znakomicie i prowadził nawet 20:9, by ostatecznie skończyć tę partię do 16. Drugi set był bardziej wyrównany. Jego dobra końcówka w wykonaniu Krzysztofa Skrzyńskiego, Marka Biegańskiego i Kamila Kędzierskiego sprawiła, że UM wygrał go 25:20. W tie breaku od początku lepiej radziło sobie Życie, prowadząc przy zmianie stron 8:5. Potem jeszcze 10:6, 11:8 i 13:10. Niestety dla nich, niezbyt dokładne rozegranie w samej końcówce sprawiło, iż urzędnicy mogli zagrać blokiem, doprowadzając do remisu 13:13 i nerwowej końcówki. W niej jeszcze raz potwierdziło się, że nad UM ciąży fatum tie braeków i w ogóle finiszów ważnych meczów. Zimna krew żurnalistów sprawiła, że triumfowali w tej partii 15:13 i całym meczu 2:1. Ten wynik nie oznacza wprawdzie, że Życie ma już medal MLPS, ale ta drużyna zrobiła na pewno istotny krok w tym kierunku. Urząd Miasta z kolei potwierdził, że w tym sezonie jest w stanie pokonać każdego rywala i nie powiedział na pewno ostatniego słowa.

Mocarze w formie

W pozostałych meczach nie było niespodzianek i wielkich emocji. Urząd Gminy Zawidz planowo pokonał Osiedle Niepodległości (choć, ci ostatni dzielnie walczyli w pierwszej partii) 2:0, a Mega Zawidz zwyciężył osiedlowy team również 2:0 do 17 i 18. Spodziewanych emocji nie było także w starciu Życia Sierpca z ZSnr1. Popularni mechanicy oddali pierwszą partię do 18. W drugiej podjęli walkę, ale 22 oczka nie wystarczyły do wygrania seta. Dwa zwycięstwa (po 2:0) odniosło w tej serii gier Sierpc Online. Najpierw onlinowcy odprawili z kwitkiem drużynę z Gimnazjum w Gozdowie, by w swoim drugim pojedynku zainkasować dwa punkty w starciu z przeżywającym kryzys Liceum Ogólnokształcącym. Po trzeciej kolejce spotkań na czoło ligowej stawki wysunęły się Życie Sierpca i Sierpc Online, ale to za sprawa pięciu meczów rozegranych już przez te ekipy. Na chwilę obecną potwierdzają się nasze przypuszczenia wysnuwane jeszcze przed startem ligi, co do jej faworytów. W obecnej formie o pierwsze miejsce powinny powalczyć zespoły z Zawidza. O trzecie z kolei Życie Sierpca i Urząd Miasta. Czy faworyci utrzymają jednak obecną dyspozycje także w lutym i marcu? Miejmy nadzieję, że nie, bo wtedy liga będzie jeszcze ciekawsza i obfitująca w niespodzianki. Póki co, (14.01.) zostanie rozegrana jeszcze jedna kolejka, a potem nastąpi przerwa w rozgrywkach związana z feriami zimowymi (14-27 styczeń).