Archiwum
Strona główna

Newsy sportowe Sierpc online
Komentarze | Dodaj własny komentarz Newsy sportowe Sierpc online

Piłkarze Kasztelana Sierpc przegrali na wyjeździe z Huraganem Wołomin 1:4 (0:3) - 29.03.2008.

2008-04-04

Futboliści Kasztelana Sierpc po trzech kolejkach rundy wiosennej zajmują ósme miejsce w tabeli grupy północnej Mazowieckiej Ligi Seniorów. Spadek o jedną lokatę w stosunku do 7 miejsca zajmowanego po 16 kolejkach spowodowały; remis z Wkrą Żuromin i porażka z Huraganem Wołomin. O ile przegrana w Wołominie była niejako wkalkulowana w ligową rzeczywistość, o tyle remis z Wkrą pozostawił sporo niedosytu. Zważywszy na bardzo trudny początek rundy wiosennej (mecze z Kryształem, Huraganem, Podlasiem i Żbikiem) rywalizacja z Wkrą była jedyną konfrontacją, gdzie realnie mogliśmy myśleć o zdobyciu trzech punktów. Wszystko zaczęło się dobrze dla sierpczan. Już w 1. minucie meczu Daniel Trzciński omal nie zaskoczył bramkarza rywali, trafiając z 25 metrów w poprzeczkę. Niespodzie­wanie, już cztery minuty później po błędach w kryciu popełnionych przez naszych defensorów było 0:1. Do przerwy Daniel Trzciński jeszcze dwukrotnie mógł zostać bohaterem Kasztelana. Niestety w dogodnych sytuacjach zabrakło mu precyzji i zimnej krwi. Na szczęście w 41. na strzał z półobrotu (z około 13 metrów) zdecydował się Michał Dzięgielewski. Piłka po uderzeniu naszego najlepszego obecnie piłkarza wpadła pod poprzeczkę bramki żurominian. W drugiej połowie mecz był znacznie ciekawszy. Obie drużyny nastawiły się na atak. Spotkanie ożywiło się. Sierpczanie za sprawą Michała Dzięgie­lewskiego, Łukasza Betlejewskiego i Mateusza Telesiewicza mogli zdobyć upragnionego zwycięskiego gola. Niestety nie udało się. W sumie, gdyby nie rewelacyjna postawa Grzegorza Pietrzaka w bramce i ciamajdowatość napastników Wkry ten mecz zakończylibyśmy bez zdobyczy punktowej. Goście w drugiej odsłonie mieli cztery doskonałe okazje do zdobycia goli, ale żadnej nie wykorzystali. Choć z przebiegu gry remis wydaje się wynikiem najsprawie­dliwszym, to w perspektywie kolejnych trudnych konfrontacji, to bardziej strata dwóch punktów, niż zdobycie jednego. Podsumowując to spotkanie nie należy zapominać, że mecz wygrywa dobrze grająca jedenastka. Tymczasem z Wkra na wysokim poziomie zagrali Dzięgielewski, Pietrzak oraz na przyzwoitym pułapie ich dwóch, trzech kolegów. To trochę mało, by myśleć o wygrywaniu nawet ze średniakami MLS. Te obawy, co do słabiutkiej formy większości zawodników Kasztelana nie potwierdziły się już w meczu z faworyzowanym Huraganem Wołomin. Sierpczanie przegrali tam co prawda aż 1:4, ale trzy bramki stracili po indywidualnych błędach. Paradoksalnie, jako drużyna nie byli wcale gorsi od wyżej notowanych wołominian. Głupie błędy ustawiły ten mecz i wobec trudnych warunków atmosfe­rycznych (nasiąknięta murawa i padający deszcz) sprawiły, że nasza drużyna wróciła z tego wyjazdu bez punktów. Pierwszą bramkę straciliśmy już w 3. minucie po pomyłce niezawodnego na ogół Grzegorza Pietrzaka. Nasz bramkarz minął się z piłka przy rzucie rożnym bitym przez gospodarzy i było 1:0 dla Huraganu. Miejscowi na 2:0 podwyższyli w 40. minucie po zamieszaniu w polu karnym Kasztelana. Nikt z naszych piłkarzy nie wybił futbolówki, która trafiła pod nogi rywala. Ten strzelił z kilkunastu metrów, a rykoszet kompletnie zmylił bramkarza sierpczan. Kasztelan nie otrząsnął się jeszcze po tym ciosie, a minutę później było już 3:0. Miejscowi skonstruowali ładną akcję. Kilka podań z klepki i napastnik Huraganu znalazł się sam na sam z naszym golkiperem i nie zmarnował okazji. Warto w tym miejscu zauważyć, że wynik po pierwszej połowie byłby zgoła inny, gdyby nie dwie mocno kontrowersyjne decyzje arbitra. Najpierw sędzia główny nie uznał bramki zdobytej przez Michała Dzięgie­lewskiego, a nieco później nie odgwizdał ewidentnego rzutu karnego za faul na naszym najlepszym napastniku. Druga połowa niespodzie­wanie należała do Kasztelana. W 46. minucie najpiękniejszą akcję meczu przeprowadził wyraźnie podrażniony wcześniejszymi wydarzeniami na murawie Michał Dzięgielewski. Napastnik Kasztelana ograł pięciu (!) piłkarzy gospodarzy i wjechał z piłką do ich bramki. Podopieczni Romana Betlejewskiego i Dariusza Kraski poszli za ciosem. Niestety brakowało im szczęścia, precyzji lub boiskowego cwaniactwa. Piłka po strzale Dzięgie­lewskiego raz trafiła w słupek, a w innym przypadku została wybita już z linii bramkowej. Z kolei po uderzeniu głową Roberta Zielińskiego z 5 metrów trafiła w bark bramkarza rywali. Sierpczanie atakowali,… a miejscowi zdobyli bramkę. W 70. minucie ustalili wynik meczu na 4:1. Kasztelan przegrał, ale wynik nie oddaje wydarzeń na boisku. Teraz przed naszą drużyną kolejny z serii ciężkich meczów. Już w sobotę (15.00) do Sierpca zawita lider grupy północnej MLS – Podlasie Sokołów Podlaski. Sierpczanie jesienią wygrali niespodzie­wanie na wyjeździe aż 3:0, ale teraz taki wynik jest mało realny. Jeśli cała nasza drużyna zagra z pełną determinacją, konsekwencją i wolą walki, a niektórzy zawodnicy przestaną wozić się z piłką i dryblować w miejscu to mamy szanse na remis.