W szóstej serii gier Miejskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki większość faworytów nie zawiodła. Pretendentów do tytułu pozostało już tylko trzech - 12.03.2008.

2008-03-18

Szósta seria spotkań MALS miała dać odpowiedź, ile zespołów będzie się jeszcze liczyć w walce o tytuł IV edycji sierpeckiej ligi amatorów. Meczem o życie było dla Zespołu Szkół nr1 starcie z Liceum Ogólnokształcącym. W przypadku wygranej Ogólniaka ich rywale tracili szansę na obronę tytułu z 2007 roku. Pierwszy set tego pojedynku był bardzo zacięty. Wynik cały czas oscylował wokół remisu. W końcówce grający pod sporą presją siatkarze z Mechanika popełnili kilka błędów, co wykorzystali ich rywale wygrywając seta 26:24. W drugiej partii również nie brakowało walki i emocji. Także w tym secie nikt nie mógł zdobyć wyraźnej przewagi. Przy stanie 23:23 więcej zimnej krwi zachowali reprezentanci LO i to oni triumfowali w tym secie 25:23 i całym meczu 2:0. Na usprawie­dliwienie dla drużyny ZS nr1 należy przypomnieć, że stracili oni w trakcie rozgrywek swoich dwóch podstawowych zawodników – Piotra Zielińskiego (zmienił szkołę) i Adriana Prątnickiego (kontuzja). Mimo dość szerokiego składu i roszad w dokonywanych przez trenera okazało się, że ci dwaj siatkarze są nie do zastąpienia. Ta porażka okazała się dla Mechaników brzemienna w skutkach. Nie dość, że definitywnie stracili szanse na pierwsze miejsce, to nie widomo czy tego dnia nie pożegnali się nawet z miejscem na podium.

Wszystko za sprawa ich postawy w swoim drugim meczu z Osiedlem Niepodle­głości. Z Osiedlem, z którym już niespodzie­wanie przegrali 1:2 przed dwoma tygodniami. Jak widać gracze z ZS nr1 (Zdziemborski, Żmijewski, Kozłowski, Woźniak, Lemanowicz, Kuskowski, Gryczewski) nie wyciągnęli wniosków po tamtej wpadce. Zastanawiające, że w pierwszym secie ich rywale nie mieli nic do powiedzenia (25:18). W drugim nastąpiła metamorfoza Osiedla Niepodległości (Wiśniewski, Meller, Klimek, Turski, Morozow, Lubiński), które rozbiło mechaników 25:14. W trzecim secie osiedlowcy poszli za ciosem odskakując szybko na cztery oczka (7:3). W końcówce przy stanie 14:10 dla Osiedla ich rywale, jak na obrońców tytułu przystało poderwali się jeszcze do walki. Wyciągnęli, na 14:14, ale ostatnie słowo należało do niesamowitego Huberta Wiśniewskiego z osiedlowej ekipy. Najlepszy zawodnik tego spotkania skończył ostatnie i piłki, dzięki czemu jego zespół zachował teoretyczne szanse na trzecie miejsce w lidze. W innych meczach za sporą niespodziankę trzeba uznać przegranie seta przez Wunder Team w konfrontacji z Gimnazjum Miejskim. Wszystko zaczęło się zgodnie z planem, czyli od zwycięstwa faworytów 25:18. W drugim secie grający bez Sławomira Linowskiego i Dariusza Mroczkowskiego wundersi byli chyba zbyt pewni siebie. Szybko wykorzystali to bardzo ambitni gimnazjaliści, którzy zdobyli przewagę sześciu punktów (18:12). W końcówce przy stanie 24:14 dla podopiecznych Witolda Nawrockiego wundersi poprawili grę, ale było już za późno i niespodzianka stała się faktem (25:22). W tie-breaku nie było już jednak żadnych wątpliwości. Wszyscy żądni sensacji musieli się obejść smakiem. Zobaczyli za to one man show w wykonaniu Andrzeja Felica. Dzięki jego grze Wundersi schodzili na zmianę stron prowadząc 8:0!. Od stanu 11:1 gra nieco się wyrównała, a Wunder Team pokonał GM 15:6 i 2:1 w setach.

Ciekawie było także w urzędniczych derbach. Choć o pierwszym secie siatkarze z Urzędu Skarbowego woleliby na pewno jak najszybciej zapomnieć. Przegrali, bowiem tę partie z Urzędem Miasta aż 7:25. Być może sparaliżowała ich obecność na trybunach naczelnik siepeckiego Urzędu Skarbowego pani dr Henryki Piekarskiej. W każdym razie w drugim secie pokazali już lwi pazur i grali jak równy z równym z kolegami z magistratu. Od stanu 24:24 prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie. Ostatecznie więcej szczęścia i chyba ogrania turniejowego było po stronie UM, który wygrał tę partię 30:28. US skarbowy przegrał, kolejny mecz, ale widać, że ta drużyna gra z tygodnia na tydzień coraz lepiej. W innych meczach tej serii gier LO pokonało 2:0 Urząd Miasta, a Sierpc Online również 2:0 zwyciężył Osiedle Niepodległości.

Po 6 seriach gier (8 i 9 kolejka) na prowadzeniu w lidze znajduje się LO – 8 zwycięstw i 1 porażka. Tuż za nimi plasują się Sierpc Online (7-1) i Wunder Team (6-2). Te trzy zespoły powinny między sobą rozstrzygnąć losy tytułu na rok 2008. Bardzo ciekawie zrobiło się z kolei na miejscach 4-6. Zarówno ZS nr1, UM, jak i Os. Niepodległości mają po 4 zwycięstwa i teoretyczne szanse na trzecie miejsce. Oby jednak realnie myśleć o podium każdy z tej trójki musi już do końca wygrywać swoje mecze, a nie będzie to łatwe zadanie. Hitem 7 serii spotkań będzie bez wątpienia starcie gigantów. Sierpc Online kontra Wunder Team. W spotkaniu kluczowym dla losów tytułu Online zagra najprawdopodobniej bez dwóch podstawowych zawodników. Wydaje się, że zwiększa to szanse zespołu dowodzonego przez Andrzeja Felica, choć na papierze siły obu ekip można oceniać 50 na 50.

Wyniki

6 seria Osiedle Niepodległości - Sierpc online 0:2 (21:23, 23:25), LO - ZS nr 1 2:0 (26:24, 25:23), Urząd Skarbowy - Urząd Miasta 0:2 (7:25, 28:30), Gimnazjum - Wunder Team 1:2 (18:25, 25:22, 6:15), ZS nr 1 - Osiedle Niepodległości 1:2 (25:18, 14:25, 14:16), LO - Urząd Miasta 2:0 (25:22, 25:19)

8.Gim. Miejskie 8 0 1-16

*według regulaminu MALS za zwycięstwo przyznawane są 2 pkt i 0 pkt za porażkę. Przy równiej liczbie pkt. o wyższym miejscu w tabeli decydują kolejno: stosunek setów, większa liczba zdobytych setów, stos. małych pkt., większa liczba zdob. małych pkt. Zestaw par