Dwa dreszczowce i mnóstwo emocji w trzeciej kolejce Miejskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki - 06.02.2008.

2008-02-12

Kolejna już trzecia seria spotkań Miejskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki zapowiadała się jeszcze ciekawiej od popszedniej. Na czoło wysuwały się dwa spotkania, w których mieli rywalizować główni pretendenci do mistrzowskiego tytułu. Były to mecze Liceum Ogólnokształcącego z  Sierpc Online oraz Wunder Team-u z ZS nr1. Te dwa spotkania kończyły rywalizacje w trzeciej kolejce gier. Wcześniej, bo już w pierwszym meczu na parkiecie hali przy Szkole Podstawowej nr2 w Sierpcu pojawiły się szóstki Urzędu Skarbowego i ZS nr1.

Waleczni Skarbowcy

Popularni Mechanicy wygrali te rywalizacje 2-0, ale wcale nie przyszło im to łatwo. W początkowej fazie pierwszego secie dowodzeni przez Arkadiusza Nowaczewskiego skarbowcy niespodziewanie prowadzili sześcioma punktami [7-1]. Uczniowie z ZS nr1 [Zieliński, Zdziemborski, Prątnicki, Kozłowski, Woźniak, Lemanowicz, Kuskowski] mozolnie odrabiali straty i doszli swoich rywali w środku tej partii [12-12]. Końcówka seta należała już do uczniów z Mechanika. Najpierw odskoczyli na 20-17, a potem już tylko pilnowali wyniku [25-22]. W drugim secie ekipa z ZS nr1 podeszła już z większym respektem do swojego rywala i od początku uzyskała nieznaczna przewagę [10-8,15-14]. Siatkarze z Urzędu Skarbowego grali jednak dobrze blokiem [Radosław Nowakowski] i w obronie, doprowadzając do remisu 19-19. W końcówce znów jednak wyszło lepsze zgranie siatkarzy z Mechanika. Wygrali tego seta 25-20 i cały mecz 2-0. Skarbowcy przegrali, ale pozostawili po sobie bardzo dobre wrażenie. Był to ich dopiero trzeci mecz w tym składzie i kto wie, czy z biegiem czasu nie sprawią jeszcze jakiegoś psikusa faworytom rozgrywek. W drugim pojedynku tego dnia Urząd Miasta zmierzył się z Gimnazjum Miejskim. Było to bardzo jednostronne widowisko. W pierwszej partii urzędnikom wychodziło niemal wszystko, a młodym gimnazjalistom niezbyt wiele. Przewaga 15-5 ustawiła ten set wygrany ostatecznie przez UM 25-13. W drugim scenariusz był bardzo podobny. Spore prowadzenie siatkarzy z magistratu od początku tej części gry. W końcówce UM nieco się rozluźnił, ale pozwoliło to gimnazjalistom tylko na zdobycie 16 oczek w tej partii. Mecz podrażnionego porażką [w pierwszej kolejce] z LO – Wunder Team-u [Kurantowicz, Olszewski, Linowski, Felic, Mroczkowski, Nowicki, Obrębski] z Osiedlem Niepodległości [Meller, Wiśniewski, Klimek, Morozow, Turski, Nowakowski, Czajkowski, Lubiński]  również nie należał do najciekawszych.

Uniwersalny siatkarz

Pierwsza partia gładko 25-16 dla wundersów, wśród których brylował dawno nie widziany na sierpeckich parkietach Andrzej Felic. Obecność tego zaprawionego w bojach zarówno na hali, jak i na plaży siatkarza podziałała bardzo mobilizująco na resztę [równie doświadczonych, ale nie koniecznie będących w formie] kolegów i jego ekipa wygrała drugi set do 19 i mecz 2-0. Zdenerwowani wcześniejszą porażką siatkarze z Osiedla Niepodległości chcieli szybko zmazać plamę i wyszli bardzo zmotywowani na spotkanie z Urzędem Miasta. Niestety dla nich urzędnicy [Witkowski, Biegański, Ziółkowski, Frydrychowicz, Grzelak, Szablewski, Ludwiczak] byli tego dnia w niezłej dyspozycji i pierwsze set miał bardzo wyrównany przebieg. Od początku żadnej z drużyn nie udało się uzyskać przewagi wyższej niż dwa punkty. W końcówce więcej zimnej krwi zaprezentowali urzędnicy i to oni triumfowali w tej partii 25-23. Drugi set miał zupełnie inny przebieg. Ekipa UM grała iście koncertowo, a ich rywale zupełnie stanęli. Dość powiedzieć, że w końcówce seta na tablicy wyników widniało 23-5 dla UM. Osiedlowy team pokazał jednak lwi pazur i zdołał zdobyć dwucyfrówkę [10-25], ale uległ zasłużenie 0-2. W dwóch ostatnich meczach, jakie toczyły się tego dnia zmagań w Miejskiej Amatorskiej Lidze Siatkówki były to, co kibice lubią najbardziej, czyli wielka dramaturgia i emocje do ostatnich piłek. Rywalizacje Wunder Teamu z ZS nr1 i Liceum Ogólnokształcącego z Sierpc Online miały kluczowe znaczenie dla układu tabeli na samej górze. Nie da się także ukryć, że to właśnie konfrontacje tej czwórki wyłonią nowego mistrza MALS. Mecz Wunder Team – ZS nr1 był równie istotny dla obu ekip, które zanotowały już w rundzie zasadniczej po jednej porażce i kolejna mogła być dla jednej z nich sporym kłopotem. Wszystko zaczęło się po mysli wundersów, którzy prowadzili nieznacznie, ale jednak. Przy stanie 18-16 dla nich w ich grze cos się zacięło i Mechanik wyszedł na prowadzenie 21-20. Pamiętni wydarzeń ze swojego meczu z Sierpc Online uczniowie z ZS nr1 nie oddali już prowadzenia i w niesamowitej końcówce po skutecznych atakach Piotra Zielińskiego i Jakuba Zdziemborskiego wygrali 26-24. Drugi set był wyrównany tylko do stanu 15-14 dla cudownej drużyny. Potem na parkiecie dominowali już tylko wundersi, którzy za sprawą dobrej gry Andrzeja Felica, Mirosława Kurantowicza i Sławomira Linowskiego odskoczyli rywalom na sześć oczek [21-15]. Nie przeszkodziła im nawet kontuzja Tomasza Olszewskiego, któremu życzymy rychłego powrotu do zdrowia. Ostatecznie WT wygrał te partię 25-19 i doprowadził to tie-breaka. W nim lepiej zaczęli reprezentanci ZS nr1 [2-0, 4-2], którzy na zmianę stron schodzili z 2 punktowym prowadzeniem [8-6]. Potem odjechali jeszcze swoim rywalom [10-6] i wydawało się, że jest już po meczu. Wundersi nie dawali jednak za wygraną i kierowani przez Andrzeja Felica doprowadzili do remisu 10-10. Na więcej nie pozwolili im jednak lepiej przygotowani fizycznie rywale, którzy wygrali tie-breaka 15-12 i mecz 2-1. Oby więcej takich spotkań i choć po końcowym gwizdku gracze Wunder Team mieli sporo zastrzeżeń do pracy sędziów to wciąż liczą się w walce o tytuł.

Mistrzowie tie-breaków

Mimo, że spotkanie Liceum Ogólnokształcącego z Sierpc Online [Turalski, Zieliński, Dul, Jankowski, Poraszka, Kędzierski, Ulicki] rozpoczęło się jako mecz nr4 to ono ze względu na swój przebieg [zakończyło się jako ostatnie] zogniskowało uwagę kibiców i zawodników innych drużyn, którzy już skończyli swoje gry. Początek pierwszej partii należał do grających spokojnej i popełniających mniej błędów internetowców. To ta ekipa prowadziła 3-1, 6-3, by w dalszej fazie seta oddać inicjatywę licealistom. Ci, choć nie grali rewelacyjnych zawodów zyskali niewielkie prowadzenie [14-12, 17-15]. Stare wygi z Online wzięły się jednak do roboty i szybko odzyskały prowadzenie [19-17]. Końcówka od stanu 22-22 pokazała kto ma lepsze nerwy. Sierpc Online zdobył trzy kolejne oczka po udanych zagraniach Dariusza Zielińskiego, Łukasza Poraszki i Pawła Jankowskiego i objął prowadzenie 1-0. W drugim secie, aż 11 razy na tablicy wyników pojawiał się rezultat remisowy, ostatni raz przy stanie 19-19. Tym razem dobra gra Mariusza Kwiatkowskiego, Bartosza Feltynowskiego i Bartłomieja Rożniaka sprawiła, że to LO wygrało te partię 25-21 i wyrównało stan rywalizacji na 1-1. Co ciekawe już po raz piąty w ostatnim czasie [biorąc pod uwagę turnieje w listopadzie, styczniu oraz MALS] drużyna Sierpc Online musiała stawać do decydującego seta. Internetowcy wszystkie cztery dotychczasowe tie-breaki rozstrzygnęli na własną korzyść. Tym razem nie szło im jednak za dobrze. Licealiści postawili twarde warunki i mimo wcześniejszego prowadzenie Online 3-1 i 5-2 to oni po zmianie stron wygrywali 8-6. W dalszej części gry tę przewagę powiększyli do pięciu oczek [13-8]. Gdy widmo porażki zajrzało SO w oczy siatkarze tej ekipy poprosili o czas. W czasie przerwy na żądanie nakreślili sobie co zrobić, by odwrócić losy tej partii i meczu. Po wejściu na parkiet zagrali jak z nut i zniwelowali przewagę LO do jednego punktu [13-12]. Potem siatkarze z Ogólniaka zdobyli kolejny punkt i mieli dwie piłki meczowe [14-12]. Sierpc Online pokazał w tym momencie niewiarygodna determinację i świetne zagrania w bloku, obronie oraz kontrataku doprowadzając do remisu 14-14. Trener licealistów wziął czas, ale z jego podopiecznych zeszło już powietrze. Paweł Dul i Dariusz Zieliński zdobyli decydujące punkty w wygranych przez SO 16-14 secie. Po trzech seriach gier na czele ligi LO przed ZS nr1, Sierpc Online i Wunder Team.