MKS KASZTELAN SIERPC - BŁĘKITNI GĄBIN 2:0 (1:0) - 13.10.2007.

2007-10-19

Dwójka liderów nie do zatrzymania

Forma Kasztelana Sierpc ponownie idzie w górę. Sierpczanie po bramkach Roberta Bieleckiego i Michała Dzięgielewskiego wygrali z Błękitnymi Gąbin 2:0 i wskoczyli na szóste miejsce w tabeli grupy północnej Mazowieckiej Ligi Seniorów.

Mecz z Błękitnymi Gąbin miał dać odpowiedź w jakiej naprawdę dyspozycji jest na finiszu rundy jesiennej zespół Kasztelana Sierpc. Porażka z Pogonią Siedlce i wywalczone w ostatnich sekundach zwycięstwo ze słabą Ostrovią Ostrów Mazowiecka otworzyło usta krytykom wietrzącym kolejnej wpadki naszego zespołu. Trener Kasztelana był jednak zupełnie spokojny. – Mecz z Pogonią to typowy wypadek przy pracy. Już spotkanie z Ostrovią pokazało, że chłopcy dochodzą do siebie - przyznał trener Rajmund Koperek.

Powrót Krzewickiego

Na pewno spory wpływ w na grę naszego zespołu w tych konfrontacjach miały absencje czołowych graczy: Jarosława Iwanowskiego, Macieja Lemanowicza i Tomasza Golatowskiego. W meczu z Błękitnymi szkoleniowiec sierpczan Lemanowicza asygnował do gry już od pierwszej minuty. Iwanowski z kolei pojawił się na placu po godzinie gry, choć prawdę mówiąc obaj tym razem nie zachwycili. Pierwsze dziesięć minut gry należało do gości, którzy szybciej ustawili szyki i przystosowali się do silnego wiatru wiejącego nad murawą. W ich szeregach (podobnie jak w ostatnim meczu tych drużyn) brylował eks piłkarz Kasztelana Grzegorz Krzewicki. Jak się później okazało był on obok Roberta Bieleckiego i Michała Dzięgielewskiego najlepszym piłkarzem na stadionie w Sierpcu. Goście swoją dobrą grę potwierdzili udaną akcją w 25. minucie. Tylko kunszt bramkarski Grzegorza Pietrzaka uratował nas od utraty gola. Siedem minut później Łukasz Betlejewski stojąc już na linii bramkowej wybił piłkę zmierzająca niechybnie do naszej bramki. Była to właściwie ostatnia groźna akcja Błękitnych w tym meczu.

Dzięgiel do Bielesia

Od tej pory inicjatywa należała już do podopiecznych Rajmunda Koperka. W 38. minucie gospodarze zadali rywalom pierwszy cios. Lewą stroną boiska urwał się Michał Dzięgielewski. Minął dwóch rywali i zagrał po ziemi w pole karne. Tam na uderzenie z pierwszej piłki (z około 11 metrów) zdecydował się Robert Bielecki. Piłka trafiła kapitanowi sierpczan idealnie na nogę i ugrzęzła pod poprzeczką bramki Błękitnych. Zaraz po przerwie super okazję na 2:0 zmarnował Betlejewski. Dzięgielewski wyłożył mu piłkę na 4 metrze od bramki gości, ale ten uderzył zbyt lekko. Ten sam zawodnik kilka minut później po świetnej asyście rozgrywającego bardzo dobry mecz Tomasza Branieckiego znów nie wykorzystał okazji. Potem obraz gry nieco się zmienił. Piłkarze obu drużyn czekami na swoje błędy, a gra przeniosła się na środek boiska. Od 60. do 80. minuty z boiska wiało nudą, ale ostatnie dziesięć minut znów należało do Kasztelana. Sygnał do ataku dał w 82. minucie Jarosław Iwanowski. Niestety zarówno jego strzał, jak i ten z 86. minuty Artura Markowskiego przeszły minimalnie obok bramki gości.

Solidna obrona

W ostatniej akcji meczu Tomasz Włoczewski zagrał wysoką piłkę niemal z własnego pola karnego. Wydawało się, iż ta padnie łupem obrońców Błękitnych, ale Michał Dzięgielewski nie dał za wygraną. Wszedł zdecydowanie między dwóch obrońców z Gąbina, przejął futbolówkę i popędził na bramkę rywali. W sytuacji sam na sam nasz super snajper strzelił w krótki róg bramki przyjezdnych i utonął w objęciach kolegów. Na grę Roberta Bieleckiego i Michała Dzięgielewskiego patrzyło się w tym meczu z dużą przyjemnością. Oby tak w kolejnych meczach. Z dobrej strony pokazał się także Tomasz Braniecki. Na pochwałę zasługuje również nasz blok obronny (Piotr Górnicki, Tomasz Włoczewski, Rafał Michalski). Nasza defensywa straciła w 11 kolejkach ligowych tylko 9 dziewięć bramek. Póki co, mamy najlepszy blok obronny w grupie północnej MLS. Oczywiście także spora w tym zasługa bramkarza i defensywnych pomocników. W sobotę o 15.00 Kasztelan zagra u siebie z Marcovią Marki, która w ostatniej kolejce 4:0 pokonała Ostrovię. Nie będzie to na pewno spacerek, ale typujemy wygraną sierpczan 3:1.

Wyniki i składy

MKS KASZTELAN SIERPC – BŁĘKITNI GĄBIN  2:0 (1:0)

BRAMKI: Dla Kasztelana: Bielecki (38’), Dzięgielewski (90’)

KASZTELAN: Pietrzak – Michalski, Braniecki, Włoczewski, Górnicki – Rokicki (46’Bednarski), Betlejewski (60’Iwanowski), Sławiński, Lemanowicz (80’Markowski) – Dzięgielewski, Bielecki ( 88’Paczkowski)

WIDZÓW: 110

Wyniki 11 kolejki: Kasztelan Sierpc – Błękitni Gąbin 2-0, Marcovia 2000 Marki – Ostrovia Ostrów Mazowiecka 4-0, Skra Drobin – Pogoń Siedlce 0-3, Amator Maszewo – Naprzód Zielonki 2-2, Victoria Sulejówek – Mazur Radzymin 5-1, Kryształ Glinojeck – MKS Ciechanów 4-1, Wkra Żuromin – Żbik Nasielsk 0-5, Huragan Wołomin – Podlasie Sokołów Podlaski 2-2