MKS KASZTELAN SIERPC - MKS CIECHANÓW 2:0 (0:0) - 29.04.2007.

2007-05-06

Ponownie komplet punktów

W czwartym kolejnym meczy ligowym nasi piłkarze zdobyli bezcenne punkty. Tym razem pokonali na własnym stadionie MKS Ciechanów 2:0. Goście nie byli w stanie nawiązać walki z lepszym zwłaszcza w drugiej połowie względem Kasztelanem.

Dosyć wietrzna i pochmurna pogoda powitała piłkarzy Kasztelana i MKS Ciechanów  wychodzących na murawę stadionu w Sierpcu. Czarne chmury zbierają się ostatnio właśnie nad zespołem z Ciechanowa. Popularny MKS gra coraz słabiej, co wróży mu w najlepszym przypadku grę w barażach o utrzymanie w MLS. W zupełnie innej sytuacji byli przed tym meczem sierpczanie. Dwa zwycięstwa i jeden remis zwiastowały zwyżkę formy podopiecznych Rajmunda Koperka.

Mogło być 2:0

Już po pierwszej połowie Kasztelan powinien prowadzić 2:0 i spokojnie czekać na rozwój wypadków. W 3.minucie ładną wrzutką w pole karne popisał się wszędobylski Jarosław Iwanowski. Dograł świetnie do znajdującego się na piątym metrze od bramki Rafała Michalskiego. Ten zupełnie nie kryty uderzył jednak niecelnie. Osiem minut później Iwanowski będąc w pełnym biegu pognał tuż przy linii bocznej boiska. Minął dwóch obrońców rywali i zagrał do stojącego już w polu karnym Michała Dzięgielewskiego. Ten świetnie się zastawił i obrońca MKS mógł go tylko sfaulować. Tak też się stało, a sędzia bez wahania podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Robert Bielecki. Niestety tuż przed kopnięciem piłki zatrzymał się. Ten zwód ułatwił zadanie bramkarzowi gości. Który bez problemów obronił strzał Bieleckiego. W pierwszej połowie swoje szanse mieli jeszcze Tomasz Kędzierski i Michał Dzięgielewski, ale znów zabrakło nieco szczęścia i precyzji. W 49. minucie bardzo aktywny Iwanowski zagrał w pole karne wprost na głowę Daniela Trzcińskiego. Jego strzał szczupakiem obronił jednak bramkarz ciechanowian. Spore ożywienie w grze naszego zespołu przyniosły zmiany.

Ożywili grę

Po godzinie gry na placu gry pojawili się wychowankowie Kasztelana Łukasz Betlejewski i Łukasz Paczkowski. W 72. minucie Iwanowski wykonywał rzut wolny z bocznego sektora boiska. Zagrał wysoka piłkę w pole karne, ale tam wybił ją głowa jeden z obrońców gości. Piłkę przejął stojący tyłem do bramki Piotr Erzin. Uderzył z około 13 metrów z tzw. przewrotki pod poprzeczkę bramki MKS. Cudowny gol o którym można śmiało powiedzieć "stadiony świata". Ta bramka całkowicie podcięła skrzydła gościom, co próbowali wykorzystać grający do końca sierpczanie. Wynik na 2:0 podwyższył w 76. minucie Michał Dzięgielewski po dokładnym podaniu od Roberta Bieleckiego. Ładne akcje Marcina Szulca i Michała Dzięgielewskiego w końcówce meczu nie przyniosły już zmiany rezultatu. Teraz przed Kasztelanem wyjątkowo pracowity tydzień. Nasi piłkarze zagrają na wyjeździe z Błękitnymi Gąbin, a kilka dni później u siebie z Victorią Sulejówek. - Od kilku tygodni nasza forma systematycznie idzie w górę. W ostatnich czterech meczach zdobyliśmy 10 punktów, co można uznać za bardzo dobry wynik. Dzisiejszy mecz kosztował nas sporo sił. Gdybyśmy wykorzystali swoje okazje z pierwszej połowy potem grało by się nam już łatwiej. Ale i tak po raz kolejny pokazaliśmy, że mamy charakter i nawet przy wyniku 2:0 dążyliśmy do kolejnych goli – powiedział Jarosław Iwanowski – zawodnik Kasztelana.

Wynik i skład

MKS KASZTELAN SIERPC - MKS CIECHANÓW 2:0 (0:0)

Bramki:

Dla Kasztelana: Erzin (72’), Dzięgielewski (76’)

KASZTELAN: Pietrzak – Sławiński, Michalski, Górnicki – Trzciński (60’Paczkowski), Kędzierski (60’Betlejewski), Golatowski, Iwanowski (80’Szulc), Bielecki – Erzin (77’Kwiatkowski), Dzięgielewski

WIDZÓW: 180

Wyniki 22 kolejki: Kasztelan Sierpc – MKS Ciechanów 2-0, Kryształ Glinojeck - Victoria Sulejówek 2-1, Huragan Wołomin – Amator Maszewo 0-0, Naprzód Zielonki – Orzeł Goleszyn 17-0, Mazowsze Płock – Iskra Krasne 2-1, Podlasie Sok. Podl. – Orkan Sochaczew 2-0, Błękitni Gąbin – Wkra Żuromin 2-1, Tęcza 34 Płońsk – Pogoń Siedlce