MKS KASZTELAN SIERPC - AGRYKOLA I WARSZAWA 28 : 27 (15 : 9) - 14.04.2007.

2007-04-18

Zdolny młodzik z Kasztelana w kadrze województwa

Piłkarze ręczni rywalizujący w Wojewódzkiej Lidze Młodzików rozegrali szóstą kolejkę drugiej fazy rozgrywek. Szczypiorniści Kasztelana Sierpc zrewanżowali się swoim rywalom z Warszawy i pokonali na własnym parkiecie Agrykolę I Warszawa 28:27.

Spotkanie od początku toczyło się pod dyktando sierpczan. W pierwszych 25 minutach (młodzicy grają 2x25 min.), goście ani razu (oprócz 0:0) nie zbliżyli się nawet do sierpczan. Podopieczni Waldemara Frydrychowicza odskoczyli szybko na 3:1 po celnych rzutach Bartosza Frankiewicza i Filipa Chojnackiego.

Determinacja dała efekt

W 12. minucie sierpczanie prowadzili już 8:4, gdy do gry włączył się aktywnie najlepszy strzelec zespołu Maciej Mazurowski. Młodzicy Kasztelana swoją twardą, a wręcz agresywną grą w obronie kompletnie zaskoczyli rywali z Warszawy. Ci spodziewali się mimo wszystko łatwiejszej przeprawy w tym meczu. – Musze przyznać, że zaangażowanie i determinacja gospodarzy w pierwszej połowie nieco zaskoczyła moich chłopców. Sierpczanie twardziej bronili i lepiej wyprowadzali kontrataki – wyznał po pierwszych 25 minutach trener Agrykoli I, Witold Rzepka. Podopieczni Waldemara Frydrychowicza zeszli ostatecznie na przerwę z przewagą sześciu trafień (15:9). W drugiej warszawianie zaczęli powoli odrabiać straty wygrywając pierwsze 10 minut tej części gry 5:2. Gdy na tablicy wyników zrobiło się tylko 17:14 miejscowi nieco uspokoili grę. Za sprawa bardzo dobrej  gry Macieja Mazurowskiego i szalejącego na prawym skrzydle Damiana Nejmana (około 80% skuteczności z gry) gospodarze nie pozwalali Agrykoli na kolejne zmniejszanie strat (20:17). Ci dwaj zawodnicy rzucili zresztą zgodnie po 9 bramek i byli głównymi motorami napędowymi Kasztelana.

Dowieźli do końca

Szczypiorniści ze stolicy nie dawali jednak za wygrana i na 5 minut przed końcem zniwelowali przewagę sierpczan do jednej bramki. Trener Kasztelana przy stanie 25:24 poprosił o czas i to wyraźnie pomogło jego ekipie. Dwie ładne parady w bramce Marcina Bombalickiego również zrobiły swoje. Kasztelan zrewanżował się Agrykoli za porażkę w stolicy i pokonał ją na własnym parkiecie 28:27. Po meczu trener Agrykoli Witold Rzepka, który jak się później okazało jest również szkoleniowcem kadry Województwa Mazowieckiego Młodzików zaprosił Macieja Mazurowskiego na majowe zgrupowanie kadry Mazowsza do Sochocina. Trener Waldemar Frydrychowicz może być dumny, że praca jego i Macieja Mazurowskiego została dostrzeżona przez trenera Witolda Rzepkę, który już wcześniej obserwował naszego uzdolnionego szczypiornistę. Przed Maćkiem jednak jeszcze wiele pracy, by zagrać kiedyś choćby w Wiśle Płock. Na pewno wszyscy będziemy kibicować jemu i jego młodym kolegom by spełniłby się takie marzenia.