logo Sierpc online

Newsy | Ogłoszenia | Forum Dyskusyjne | Księga pozdrowień | Hyde Park Zaloguj się | Rejestracja

Co proponujemy:
O mieście
Historia
Kultura
Zabytki
Informator
Sport
Sierpeckie linki
Galeria zdjęć
Archiwum
Strona główna




Newsy Sierpc online - Archiwum
Komentarze | Dodaj własny komentarz Newsy Sierpc online - Archiwum

Co będzie się znajdowało w remontowanym budynku dworca PKP?

2023-06-20

Roboty budowlane idą pełną parą, czyli rewitalizacja na całego. 5.05.2023 r.
Roboty budowlane idą pełną parą, czyli rewitalizacja na całego. 5.05.2023 r.

Nareszcie rewitalizacja dworca ruszyła, maj 2023 r.
Nareszcie rewitalizacja dworca ruszyła, maj 2023 r.

Witajcie w Mieście Smaków, sierpień 2022 r.
Witajcie w Mieście Smaków, sierpień 2022 r.

Stacja Sierpc. Przewoźnik Arriva wznowił w 2022 roku połączenie kolejowe z Toruniem. Fotografia przedstawia moment podjazdu pociągu pod peron do Torunia. Tak było w 2019 roku i nadal życzymy  takiej frekwencji, bo jak widać połączenie z Toruniem jest potrzebne.
Stacja Sierpc. Przewoźnik Arriva wznowił w 2022 roku połączenie kolejowe z Toruniem. Fotografia przedstawia moment podjazdu pociągu pod peron do Torunia. Tak było w 2019 roku i nadal życzymy takiej frekwencji, bo jak widać połączenie z Toruniem jest potrzebne.

Ruszyły prace remontowe i rewitalizacyjne zabytkowego (z 1924 roku) budynku dworca PKP w Sierpcu. Miejsca kultowego, lubianego i otaczanego ogromnym sentymentem przez wszystkich mieszkańców Sierpca.

Remont jednak to nie wszystko. Każdy zastanawia się czy w budynku, oprócz pomieszczeń związanych z jego pierwotnym przeznaczeniem (kasy biletowe, poczekalnia itp.), będzie znajdowało się coś jeszcze? Wystarczy poczytać komentarze pod postami pojawiającymi się na fejsbukowej grupie "Murem za dworcem PKP w Sierpcu", by przekonać się, że niewiele osób orientuje się, jak rozplanowano dworcowe przestrzenie. Wszystko to już jest przemyślane. Wystarczy zerknąć do projektu budowlanego, który znajduje się na stronie przetargu dotyczącego przebudowy budynku dworca PKP w Sierpcu. Znalezienie tego pliku do najłatwie­jszych nie należy, zatem, aby oszczędzić Internautom trudu poszukiwań, oto stosowny link.

W największym skrócie: na parterze, wchodząc głównym wejściem znajdował się będzie korytarz pełniący funkcję poczekalni dla podróżnych (co ważne, z zachowaną istniejącą posadzką), a także toalety i pokój dla matki z dzieckiem. Na planie nie widać kas biletowych. Prawdopodobnie bilety zakupić można będzie w automacie przed budynkiem lub bezpośrednio u konduktora.

W pomieszczeniu dawnej poczekalni, po prawej stronie głównego korytarza, przewidziano lokal gastronomiczny, jednak zacznie on funkcjonować pod warunkiem, że znajdzie się najemca, który go wyposaży i dostosuje do swoich potrzeb.

Na parterze znajdą się także pomieszczenia dla pracowników PKP

Pierwsze piętro zaanektowane zostanie na pomieszczenia jednego z wydziałów Urzędu Miejskiego, który przeniesiony zostanie z ulicy Piastowskiej. Co ciekawe znajdzie się też tam jedno pomieszczenie dla Urzędu Stanu Cywilnego. Fajnie byłoby, gdyby oddawano w nim śluby. 

Górna część budynku, czyli poddasze stanie się siedzibą Pracowni Dokumentacji Dziejów Miasta Sierpc. W środkowej części znajdowała się będzie sala zbiorów. Pozostałe to pomieszczenia biurowe i gospodarcze.

W budynku zainstalowana będzie winda, jednak wjedzie ona jedynie na pierwsze piętro. Do Pracowni Dokumentacji Dziejów będzie trzeba pofatygować się tradycyjnymi schodami.

A zatem pojawiające się w komentarzach pomysły, jakoby w budynku miał powstać hotel, z całą pewnością należy odrzucić.

Warto jeszcze dodać, że teren wokół dworca zostanie także zagospodarowany. Powstaną miejsca zieleni. Wokół zbudowane zostaną też miejsca parkingowe.

Postępy remontu, mnóstwo archiwalnych zdjęć, a także wszelkie kolejowe ciekawostki znajdziecie w galerii zdjęć Sierpc Online w zakładce PKP.
 












Komentarze do artykułu: brak komentarzy




Zauważyłeś błąd na stronie?

[x]
O nas | Napisz do nas ^^ do góry


Wszelkie materiały, artykuły, pliki, rysunki, zdjęcia (za wyjątkiem udostępnianych na zasadach licencji Creative Commons)
dostępne na stronach Sierpc online nie mogą być publikowane i redystrybuowane bez zgody Autora.